Чому Сонце та Місяць не мають імен?

Всі планети названі на честь могутніх грецьких та римських богів і богинь. Їх супутники - на честь міфологічних персонажів, пов’язаних із тими ж божествами.


0

Зірки отримують круті імена на кшталт "Сіріус" та "Бетельгейзе". Але як щодо нашої власної зірки та супутника? Вони нічого не отримали. Наше сонце і місяць – це просто Сонце і Місяць. Чому так?

Імена мали величезне значення впродовж усієї історії нашої цивілізації. Ваше ім'я може відображати важливу інформацію про сімейне походження, вашу стать та навіть вашу особистість. Багато батьків місяцями не можуть обрати імена своїм дітям, поки вони не оберуть ім’я, яке буде здаватися найкращим. 

То, хто отримав можливість називати різні космічні тіла нашого Всесвіту? Це Міжнародний астрономічний союз, створений у липні 1919 року. Це ті самі люди, хто в 2006 році заявив, що Плутон більше не планета. МАС дав офіційні назви для великих планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс тощо), другорядних планет, карликових планет, зірок, комет … але коли мова йде про сонце і місяць, диявол ховається в деталі.

МАС говорить, що велика буква першої літери в кожному слові (Сонце і Місяць) означає, що вони і є назвами. 

Доктор Бріт Шаррінгхаузен, голова кафедри фізики та астрономії в коледжі Белуйт, стверджує, що такі космічні тіла, як сонце і місяць, просто не можуть мати назв.

"Може здатися дивним, що ці важливі об'єкти не мають імен, але якщо ви задумаєтесь, то це тільки посилює їх важливість", – пише вона. "Наприклад, місяць – це Місяць, а не будь-який місяць. Він не потребує іншої назви, тому що це – найважливіший місяць!".

NASA стверджує, що причина ще простіша: Поки Галілео Галілей не виявив супутників навколо Юпітера в 1610 році, ми навіть не знали, що існують інші місяці. Тому наш місяць був єдиним місяцем: Місяцем. Місячні супутники Юпітера (та інші супутники, які ми відкрили відтоді) отримали такі назви, як Європа, Каллісто та Ганімед, щоб ми могли відрізнити їх від «першого» Місяця.

По суті, ми називаємо сонце "Сонцем", а місяць – "Місяцем" з тієї ж причини, чому ми називаємо своїх батьків «мамою» і «татом». 

Це не шкодить їх важливості; це показує, наскільки важливу роль вони відіграють у нашому житті. Вони не просто будь-яке сонце і місяць – вони Сонце і Місяць.

Джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif