Життєвий цикл горнятка кави


0

Скільки людей потрібно, щоб приготувати чашку кави? Для багатьох з нас все, що потрібно, – це коротка прогулянка і швидке наповнення горнятка. Але цей простий продукт – результат глобального процесу, вартість та складність якого набагато вища, ніж ви можете собі уявити.

Він починається в такому місці, як, наприклад, віддалене колумбійське містечко Піталіто. Тут сімейні ферми вирубують місцеві ліси, щоб звільнити місце для акуратних рядів кавових дерев. Ці кущі були вперше одомашнені в Ефіопії, а тепер культивуються в усіх екваторіальних регіонах. Кожен кущ наповнений невеликими ягодами, так званою «кавовою вишнею». Оскільки плоди на одній гілці можуть дозрівати в різний час, їх краще збирати вручну, але на кожній фермі є свій метод обробки фруктів. У Піталіто комбайни працюють від світанку до заходу сонця, часто збираючи понад 25 кілограмів за зміну за дуже низьку заробітну плату.

Робітники доставляють зібрану вишню на млин. Ця машина відокремлює насіння від фруктів, а потім сортує їх за щільністю. Найважче й ароматне насіння опускають на дно млини, де вони збираються і ферментують в чані з водою протягом одного або двох днів. Потім робітники змивають залишки плодів і кладуть насіння сушитися. Деякі ферми використовують машини для цього процесу, але в Піталіто насіння розкладають на великі сітчасті стелажі. Протягом наступних трьох тижнів робітники регулярно згрібають насіння, щоб воно рівномірно висихало. Коли кавові зерна висохнуть, вантажівка везе їх на найближчий млин з декількома спеціалізованими машинами. Повітродувка повторно сортує насіння за щільністю, набір сит фільтрують їх за розміром, а оптичний сканер сортує насіння за кольором.

На цьому етапі професіонали, Q-грейдери, відбирають зразки зерен для обсмажування і заварювання. В процесі, який називається «каппінг», вони оцінюють смак, аромат і відчуття кави в роті, щоб визначити її якість. Ці експерти оцінюють боби й готують їх до відправлення. Робочі завантажують мішки, що містять до 70 кілограмів сушених і відсортованих кавових зерен, в сталеві транспортні контейнери, кожен з яких може вмістити до 21 метричної тонни кави.

З тропічних портів вантажні судна з екіпажем понад 25 осіб перевозять каву по всьому світу. Але жодна країна не імпортує каву більше, ніж це роблять Сполучені Штати,  тільки Нью-Йорк споживає мільйони чашок щодня. Після довгої подорожі з Колумбії в Нью-Джерсі наші кавові зерна проходять митницю. Як тільки докери вивантажують контейнер, флот з вісімнадцяти колісних транспортних засобів перевозить кави на найближчий склад, а потім на обсмажування. Тут зерна відправляються в машину для обсмаження, перемішуються металевою рукою і нагріваються за допомогою газового вогню. Розташовані поруч датчики контролюють рівень вологості, хімічну стабільність і температуру кави, а навчені інженери вручну регулюють рівні дванадцятихвилинного циклу обсмаження. Цей процес вивільняє масло в насінні, перетворюючи їх в подрібненні варені боби з темно-коричневим кольором і багатим ароматом. Після обсмажування робітники упаковують боби в мішки, які фургони доставляють в кав’ярні і магазини по всьому місту.

Тепер кава так близько, що ви можете відчути її, але їй потрібна додаткова допомога для фіналу подорожі. У кожної кавової компанії є головний покупець, який ретельно відбирає зерна з усього світу. Команди логістики керують маршрутами доставки бобів, а сміливі бариста по всьому місту подають цей кофеїновий еліксир тисячам клієнтів, які поспішають. 

Загалом, щоб доставити каву до місця призначення, потрібні сотні людей – і це не рахуючи тих, хто створює інфраструктуру, яка робить подорож можливою. Багато з цих людей працюють за низьку плату в небезпечних умовах, а деяким взагалі не платять. Отже, хоча ми можемо захоплюватися глобальною мережею, що стоїть за цим товаром, подбаймо про те, щоб кінцевий продукт не цінувався нами більше, ніж люди, які його виробляють.

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif