З 1990 року Земля втратила близько 420 мільйонів гектарів лісу. Вчені попереджають, що з такими темпами людство може зіткнутися з новими, ще не вивченими катаклізмами. Про це повідомляє пресслужба ООН.
На ліси припадає 60 тисяч різних видів рослин, в тому числі дерев, 80% всіх видів земноводних, 75% видів птахів і 68% видів ссавців, тобто суттєва частина всього наземного біорізноманіття. Закономірно зникнення одного веде до зникнення іншого, і, на думку вчених, відновити екосистему буде вже неможливо.

Експерти нагадують, що дерева запобігають ерозії й втраті ґрунтів, а також пом’якшують наслідки зміни клімату. Ліси є важливим джерелом палива і продовольства. І в деяких країнах забезпечують основну частину доходу.
90% людей, що живуть у крайній бідності, виживають коштом продуктів дикої природи. Наприклад, в Латинській Америці від стану лісу залежить життя 8 мільйонів осіб.
Більш ніж половина лісів, що залишилися, зосереджені в 5 країнах: Росії, Бразилії, Канаді, США і Китаї. Половина лісових територій майже не постраждала від діяльності людини, а третина – це ліси, яким людина не заподіяла шкоди.
0 коментарів