«Як в тебе справи? Все ок»: про що і як розмовляти, щоб розмова ніколи не закінчувалася

Ми усі хоча б раз в житті відчували, як наш язик зав’язуються у вузол під час робочої чи то особистої розмови.


0

Можливо, це був друг, який надто був надто схвалюваний від кінцівки серіалу «Гри Престолів», який ви ніколи не бачили. Або це може бути співробітник, який говорив про свою недавню поїздку до Берліна, і вам просто не має що сказати, тому що ви ніколи раніше навіть не бували у Європі.

У такі моменти голова може здаватися абсолютно пустою. Але ось гарна новина: розв’язання цієї проблеми існує. І не одне. 

 1. 1 Відповідайте коротко та просто


  Правда в тому, що ми щодня стаємо частиною дуже великої кількості розмов. Треба зрозуміти, що про більшість з них люди забувають, як тільки вони завершуються. Тому швидше за все немає значення, що саме ви відповідаєте і чи взагалі відповідаєте. Інша людина, ймовірно, забуде про це досить скоро.


  Отже, чому ми так багато говоримо, якщо наші розмови не важливі? Причина полягає в тому, що ми любимо відчувати себе пов’язаними між собою, а спілкування з людьми допомагає нам зрозуміти один одного. Мета розмови – це продовжувати її. 


  Наприклад, якщо ваш друг не припиняє турбувати вас своїм улюбленим телешоу, але немає жодного поняття, що на це відповісти, просто скажіть, що вам теж подобається дивитися телевізор, але ви не слідкуйте за шоу, про яке він говорить (і, можливо, згадайте власне улюблене). Почувайтеся комфортно, коли кажете «я не знаю».


 2. 2 Слідкуйте про що розмовляють інші та прив’яжіть це до іншої теми


  Ще одна хитрість - це асоціація. Зачепіться за якусь фразу та почніть говорити про щось інше. 


  Наприклад, якщо ваш колега ділиться досвідом подорожей у Берлін, і ви не знаєте, що відповісти, спробуйте поговорити про щось, що не надто очевидно пов’язане з цією темою. Можна сказати щось на кшталт: «То в Берліні справді настільки смачні сосиски? До речі, ви знаєте про ті нові класні хот-доги, що продаються просто за кутом? …».


 3. 3 Ставте запитання і дозволяйте іншим на них відповідати


  Ви також можете спробувати дозволити іншій людині виговоритися за допомогою запитань. Наприклад, коли хтось розмовляє з вами про готичну архітектуру, але ви нічого не знаєте про неї, спробуйте відповісти із захопленням «Цікаво!». Запитайте про додаткові деталі, використовуючи відкриті запитання, наприклад: «а, які, на твою думку, найкращі будівлі у готичному стилі в нашому місці?».


  Це не тільки показує, що ви поважаєте іншу людину, але і що вам подобається спілкуватися з нею. Люди, як правило, будуть раді, що вам цікаво слухати про те, що вони говорять. Пам'ятайте, ваша мета тут - просто підтримувати розмову.


 4. 4 Діліться своїми історіями з іншими


  Але якщо ви вже використали всі попередні варіанти і тиша в розмові все одно з’явилася, не панікуйте: завжди можна поділитися своєю історією. Вам не доведеться турбуватися про те, що вас засудять за це. Поки ви не заходите надто далеко чи не надто себе вихваляєте, люди, як правило, готові слухати вас. Обмін деякими деталями про себе змушує іншу людину відчувати, що ви їй довіряєте, і зробить розмову приємнішою для вас обох.


  джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif