Це історія про Тома Хенкса, яка змусить тебе почуватися краще, – інтерв’ю The New York Times ч.1


0

Переклад інтер’ю Тома Хенкса для The New York Times для промо фільму «Чудовий день у нашому районі».

Ось список історій, які я почула про Тома Хенкса за останні нещасні тижні, які показали, що ввічливість, людяність та добрі манери у цій країні вимирають.

У 2008 під час його зйомок у фільмі «Ангели та Демони» у Римі біля Пантеону, наречена та її батько не могли потрапити у церкву через метушню. Тому Том Хенкс зупинив зйомки та супроводив їх до церкви. 

Одного разу у 2015 він зупинився біля дівчаток-скаутів, які продавали печиво, і придбав кілька пачок. Додатково пожертвував 20 доларів і пропонував перехожим зробити з ним селфі, як приманку для покупки. Того ж року він знайшов паспорт дівчини у парку і використав його чарівний Twitter, який заповнений знайденими предметами, щоб розшукати власницю. 

У 1997 до зйомок фільму «Врятувати сержанта Раяна» Стівен Спілберг відправив Хенкса та інших акторів у ліс, де вони мали пройти військові підготовку з морськими піхотинцями. Після того, як актори провели довгий час під дощем, усі проголосували за те, щоб відмовитися від цієї ідеї, окрім Хенкса, який вирішити слухняно виконати усю роботу, на яку його найняли, і переконав інших чоловіків так само залишитися. 

Ця добрі та звичні вчинки чоловіка, який одягнув на себе мантію Еверімена (персонаж в літературі, з яким аудиторії легко себе асоціювати, – ред.) в нашій культурі кінозірок. 

Але з часом це означає більше, ніж просто добрі вчинки. Це немов зв’язок золотих стандартів лицарства, яке не те, щоб повністю зникло з нашої культури, але тепер більше нагадує пародію. 

Це ще не все. Колись Спілберг сказав про нього: «Якби Норман Роквелл був сьогодні живим, він намалював би портрет Тома.». 

Відповідай швидко, хто твій улюблений президент? Авраам Лінкольн? Ти ніколи не повіриш, але Том Хенкс його родич. Дівоче прізвище матері Лінкольна, Ненсі, було Хенкс, і, так, це той самий Хенкс.

Відповідай швидко, хто твій другий улюблений президент? Якщо це Барак Обама, то ось, що він сказав про свого справжнього друга Хенкса на Kennedy Center Honors у 2014 році: «Люди кажуть, що Том голлівудський Еверімен; що він із покоління Джиммі Стюарта або Геррі Купера (актори Золотої доби Голлівуду, – ред.). Але він просто Том Хенкс. Цього навіть більше, ніж треба.». Два роки по тому президент нагородив його Президентською медаллю Свободи.  


Cheriss May/NurPhoto, via Getty Images


Elisabetta A. Villa/WireImage, via Getty Images

День після прем’ри фільму «Чудовий день у нашому районі», у якому він грає Містера Роджерса, на Міжнародному кінофестивалі у Торонто, він сидів на лавці у коридорі конференц-залу і розповідав жарти групі публіцистів, очікуючи на зустріч зі мною. 

До цього зі мною ніколи не траплялося, щоб актор чекав на мене швидше домовленого часу. «Я вивчив наскільки важливо з’являтися трішки швидше», – сказав мені Хенкс. «Бути готовим, розумієш? І поважати процес повністю , і я думаю, що ти можеш поважати весь процес, навіть якщо інші цього не роблять.».

То ж Хенкс такий же милий, яким ви собі його уявляєте і яким сподіваєтеся він є. І це добре, хіба якщо ви не той, хто намагається розповісти історію про нього із пафосно та описовою напругою. «Святий актор, який грає святого дитячого ведучого Містера Роджерса – це святість.» – це не чудова історія.  Але що мені залишалося робити? Він сів навпроти мене, радісний, сфокусований і показував цілковиту готовність. Можливо це буде історія, яка просто змусить тебе почуватися краще. 

Годину по тому, він сидів на прес-конференції з іншими з режисерами та акторами, які усі виглядали надто сором’язливими, щоб показати фільм про Містера Роджера світу, розповівши усі історії, які вони про нього знали. 

Том Джунод, який у 1998 написав матеріал для журналу «Esquire», який і став основою для фільму, розповідав про те, як його взаємодія з Фредом Роджерсом змінила його життя. Ти сидиш там, і ти слухаєш все це, і не можеш повірити, що це реальні історії.

Під час нашого першого інтерв’ю, там у Торонто, Хенкс сидів, опершись на спинку крісла, його ліва щиколотка притискалася до його правої колінної чашечки. На ньому були пластикові прозорі окуляри і борода для зйомок фільму «News of the World» («Новини світу»), події якого відбуваються після Громадянської війни. 

У нашому інтерв’ю він говорив: «боже», «блін», «заради всього святого». Він любитель історії. Він любитель інформації. Він любитель ентузіазму. Одного разу, я не пам’ятаю навіть коли, він декламував Преамбулу до Конституції.

Після прес-конференції на прем’єрі деякі запитання базувалися на ідеї, що Хенкс такий же чудовий, як і Містер Роджерс, тому він може просто з’явитися та прочитати кілька рядків, бо вони обоє абсолютно одинакові: добродушні милі чоловіки із сивим волоссям. 

Це створило, щось на зразок кризи, коли люди, які зняли цей фільм, напевно отримають: минуло 24 роки відколи Том Хенкс отримав два Оскари, минуло 18 років відколи він просто намінувався, незважаючи на те, що він мав неперервну кар'єру актора головних ролей, що включає останні три хвилини у фільмі «Капітан Філліпс». Тому поки інші фільми завдяки поведінці акторів, режисерів, продюсерів поза межами знімальних майданчиків цьогоріч стали цілковитою катастрофою для PR, команда «Чудового дня», відчувала, що вони повинні наголосити на ідеї, що Том Хенкс не грав, коли виконував роль Містера Роджерса.

На прес-конференції журналіст припустив, що насправді він грав Тома Хенкса, але просто «повільніше». Але повільність Фреда Роджерса – сором’язливість, яку вважали повільністю, – була важкою, казав Хенкс. Це здавалося безглуздям, коли він вперше спробував зіграти цю роль. Він досліджував години записів, тому що інколи не міг уявити, що він говорив настільки повільно. «Коли ти подолаєш це, приходить певний момент, коли ти просто продовжуєш: «о боже, це просто має бути повільніше, і це не тупо». Це поєднання процедури та поведінки, яка була приманна винятково Фреду Роджерсу.».


Lacey Terrell/Sony Pictures, via Associated Press
 Gene J. Puskar/Associated Press

Уся справа у темпі. Це все стосувалося модуляції і бажання. Коли Хенкс дивися ці записи, він бачив, як Містер Роджерс «завжди говорив до конкретної дитини, до конкретної персони, яка була на два кроки позаду камери. Вони розповідали, що коли ти говорив до Фреда, ти ніби був єдиною людиною на світі, яка була для нього важливою.».

Попри гру, не важко помітити, як сильно режисерка, Маріель Хеллер, хотіла його на цю роль. У них є щось спільне у зовнішності, що було хорошим початком. Найчастіше він пробується на ролі, які потребують, як сказав Роберт Земекіс, «щоденної риси Еверімена». Впродовж інтерв’ю дуже і дуже багато людей говорили мені про це. 

Том Хенкс був найбільш схожим на Містера Роджерса – без заморочок, не скандальний чоловік з довгою кар’єрою, який не мав проблем із публічними заявами, що складалися із фрази: «це був важкий час». Іншими словами, Том Хенкс у ролі Містера Роджерса знищує будь-яку недовіру, що тягар героя зображується в реальній особі. 

Хенкс прочитав сценарій ще кілька років тому, але коли Містер Роджерс є головним героєм історії, він не повинен обов’язково бути її протагоністом, тому здається, що це ще один фільм про чоловіка із кризою середнього віку, який справляється з важкими стосунками зі своїм батьком.  Але до того часу, коли змінений сценарій попав до нього, обставини змінилися. У 2015 році Том Хенкс прочитав статтю про молодих режисерок у The New York Times Magazine і вирішив, що хоче докласти зусиль, щоб працювати з однією з таких. Цього ж тижня на дні народжені своєї внучку він зустрів Хеллер, яка стала частиною історії. Він пішов додому і подивився її дебютний фільм “The Diary of a Teenage Girl,” і сказав їй, що він дуже хоче, щоб у нього дещо вдалося. 

Кілька років по тому, вона надіслала йому сценарій, і от, де ми опинилися. 


Lacey Terrell/Sony Pictures

«Я думаю, що справа у сутності», – Хеллер сказала, описуючи для мене портрет Хенкса, на чому вона наполягла під час інтерв’ю, яке нагадало мені цілу виставу. «Справа в енергії та сутності, і те, що поза очима ти відчуваєш те саме, коли дивишся на нього, як і коли дивишся на Містера Роджерса, і це було для мене дуже важливим. Я ніколи не хотіла, щоб він займався анімацією.»

Після тижня нашого спілкування, один із членів команди Хенкса зателефонувала мені, щоб запланувати наше друге інтерв’ю, і вона випадково підняла тему, що він поводиться як Містер Роджерс, і що, так, він хороший, але в ньому є набагато більше, і напевно мені не варто розповідати ще одну історію, де Том Хенкс сприймається просто як хороша людина. І тоді вона розповіла мені історію про момент, як їхала з ним в аеропорт і відчувала легку нудоту в автомобілі. Вона намагалася поводитися так, щоб він цього не помітив, але Хенкс помітив і помінявся з нею місцями, щоб вона могла сісти так, аби почуватися краще (Я натомість згадала, як під час одного інтерв’юз актором, я почувалася так зле, що до мене навіть підійшов працівник готелю і запитав, чи мені не потрібно знеболювального чи доктора, і актор не просто цього не помітив, але й продовжував не помічати навіть після цієї ситуації). Вона хотіла сказати, що щоб зіграти бідь-яку роль потрібен талант і багато роботи; вона також сказала, що бути добрим – це вибір. 

Журнальні статті про зірок вже давно не продають квитки в кіно. Але Хенкс не має нічого проти інтерв’ю: «Я ненавиджу мати справу з лицемірною пресою. Це річ з якою ти постійно стикаєшся», – але тепер він може зрозуміти, коли людина хоче виманити щось для скандального заголовка. Наприклад, коли автори кажуть: «Розкажіть щось це розлучення». У 1985 році він та його перша дружина Саманта Люїс, мати його сина Коліна та доньки Елізабет, розійшлися. Після цього Хенкс одружився з Рітою Вільсон, яка тоді знімалася з ним у «Добровольці». Вони одружені з 1988 року та мають двох спільних синів: Честера і Труманп. У ЗАГСі не було багато драми. Тому він відповів: «Що? Ми розлучилися!».


Kevin Wolf/Associated Press

Те, що трапилося далі ще більше збентежило його. «Далі вони кажуть: «Чому цей хлопець не дозволяє мені дізнатися щось про нього?». Тому що ми проведемо разом дві години з мого 63-річного життя на цій планеті, щоб дізнатися щось один про одного.». 

Я погодилася з якоюсь його фразою про жорстокість і запитала, чи є у нього погана сторона. Він сказав: «Так, і нарешті, нарешті я розповім про це The New York Times».

У нашому інтерв’ю він не уникав жодного запитання, але й також ні про що не проговорився. Він не схожий на того, кому потрібне визнання своєї публіки, але також у ньому немає потягу до зневаги до журналістів, який я помічав в інших кінозірках. Можливо, тому що він ніколи не мав проблем із жодним з них, але це так само можливо через те, що він вірить у правду. «Найкращі статті, які мені доводилося читати були точним відображенням проведеного часу зі журналістом», – він каже. 

Тої ночі я переглядала Kennedy Center Honors 2014 року. Там є момент, коли акапельний гурт «Pentatonix» співає “That Thing You Do!,” , головний трек фільму, режисером якого був Хенкс, і водночас в якому він знявся. Фільм про бойс-бенд, який сповнений добрими, галантними, чарівними та дотепними персонажами. Яких він має звичку використовувати. 

Коли гурт співав на церемонії, Хенкс сидів на балконі поруч із Вілсон і радісно махав головою під нескладний ритм. Напевно на дві секунди, друга камера переходить на старших дітей Хенкса в залі, де вони підспівують і так само махають головою. Колін – актор, а також володіє компанією носових хустинок, яка називається, ех, «Hanks Kerchiefs» («Хустинки Хенка»), Елізабет – письменниця. Честер пробує себе у репі, і зараз грає репера у серіалі «Імперія». А Труман працює на знімальному майданчику і, як сказав мені його батько, має ступінь в математиці Стенфордського університету. Я переглядала ці дві секунди у Центрі Кенеді десять або дванадцять разів. 

Том Хенкс отримав свою першу друкарську машинку у 19 років. Він розповів мені про це під час нашої другої зустрічі у Санта Фе, де він знімався у фільмі «Новини світу». Це була неділя, і він щойно повернувся з перегляду «До зірок» разом із своїм наймолодшим сином Труманом. 

У цей день він змінив свій графік для мене. Санта Фе розташований на висоті 2 194.56 м над рівнем моря і мені бракувало дихання, тому я пішла у медичний центр за оксигеном того ранку. То ж після того, як вони пішли на запланований ранковий сеанс, він зустрівся зі мною у конференц-залі готелю раніше, щоб я залишила місто швидше, ніж планував. 

Він прийшов у капелюсі з великими крисами і з тою ж бородою, яку він мав у Канаді. Через те, що людина в якої я брала інтерв’я прийшла на чотири години пізніше, ми почали інтерв’ю о 11 годині вечора. 

Хенкс виріс у Північні Каліфорнії в еру Зодіака (серійний вбивця, особистість якого досі не розкрита, – ред.), Петті Герст, Чорних Патер і бунту в Народному парку. Його батьки розлучилися, коли йому було 5, тому він з його старшими братом і сестрою почали жити з татом, поки ще один брат залишився з мамою. Обоє батьків були у складній ситуації, намагаючись просто вижити. Його тато працював у різних маленьких ресторанчиках, одружуючись знову і знову й переїжджаючи кожних кілька місяців. 

Він та його брат із сестрою повинні були доглядати за будинком, поки їх тато багато працював. Вони не їли заморожених овочів, які він приносив додому, і зазвичай дізнавалися котра година по тому, що йшло по телевізору. «Ніхто не показав  мені як чистити зуби», – він сказав. «Я ніколи не використовував зубну нитку, поки не пішов у страшу школу, тому що зубною гігієною зайнявся фільм, який нам показали у другому класі, в якому говорилося, що можна з’їсти яблуко, щоб почистити зуби. Тому, ей, я ж з’їв яблуко минулого тижня, то ж мої зуб мали б бути чистими.».

Він ніколи не злився на своїх батьків; він і зараз цього не робить. Він бачив як важко їм було жити. Вони ніколи нічого йому не пояснювали. Тепер він знає, що «це тому що вони не були багатослівними. Вони не мали словесного запасу. Вони було зламаними ненавистю до себе та виною і т.д. Всі ці речі через які їм довелося пройти, і вони мали нас чотирьох, заради Бога, і вони просто, ну знаєш, не справлялися з цим. Тепер у мене є четверо своїх дітей, і як тільки у тебе з’являються діти ти такий: «о, я розумію». 

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif