Як запевняють друзі й приятелі Возняка, приголомшливий успіх ніяк не позначився на сприйнятті життя Стівеном. Возняк продовжує залишатися все тим же скромником, намагаються уникати зайвої уваги та, який сповідує свої правила життя.

Батько Стіві був інженером і саме від нього майбутній комп’ютерний геній успадкував любов до електроніки. Ще в початкових класах Возняк вступив до шкільного гурток радіолюбителів, а вже до восьмого розробив власний калькулятор, який посів перше місце на загальноміському конкурсі, талантів, спонсором якого була компанія BBC.
У старшій школі Стівен ідеально освоїв мову програмування і влаштувався на роботу в компанію Sylvania, можна сказати, що це був його перший крок на шляху до епохи Apple.
Свій перший персональний комп’ютер Стівен Возняк презентував публіці в 1975 році, причому зроблено це було лише для того, щоб справити враження на членів Клубу Домашніх Комп’ютерів, в якому Стівен в той час пропадав день і ніч.
Можливо, унікальний винахід Возняка так і залишилося б в його особистому користуванні, якби не приятель Стівена по клубу – Стів Джобс, який запропонував поставити виробництво Apple I на конвеєр і продавати у вигляді готового ПК.
Вже через кілька років комп’ютери скромного генія з Каліфорнії були споруджені в культ по всьому світу, а компанія Apple стала однією з найуспішніших у своєму сегменті.
І хоча в кінці 80-х дороги Возняка і Джобса розійшлися, Стівену ще і сьогодні належить пакет акцій Apple.
Пропонуємо згадати головні з правил життя Стівена Возянка просто зараз.
Про мрії:
«Я якось раз сказав своєму батькові: «Хочу купити комп’ютер», – і він відповів: «Він же буде коштувати як цілий будинок». Це мене добряче приголомшило, але я швидко знайшовся: «Тоді я куплю собі квартиру».
«Ті божевільні, хто вважають, що вони можуть змінити світ, кінець кінцем його і змінюють».
Про роботу над комп’ютерами Apple:
«Я не міг собі дозволити купити чіп, зате міг зібрати його сам. Так воно завжди зазвичай і відбувалося».
«Це була просто гра – я намагався зробити це краще, ніж попереднього разу. Було цікаво, чи зможу я створити щось з удвічі меншою кількістю деталей».
«Набагато легше створювати комп’ютер, з яким людям зручно і приємно працювати».
Про ставлення до роботи:
«Те, що подобається дітям, зазвичай подобається і дорослим. В цьому і полягає моя філософія ».
«Найефективніші двигуни прогресу в будь-якому проєкті – жагуче бажання досягти мети й відсутність грошей».
«Ніколи не довіряй комп’ютеру, який не можеш викинути з вікна».
0 коментарів