Скільки потрібно спати: 6 чи 9 годин?

Дуже поширене запитання, відповідь на яке хочуть дізнатися усі.


0

Протягом останніх десяти років тема сну стала дуже суперечливою. Без здорового режиму сну зранку майже неможливо відчути енергію та мати хороший настрій.

Є люди, які вважають, що досить спати лише п'ять-шість годин або навіть менше. Хтось навіть каже, щось на зразок: "Добре, якщо я взагалі сплю шість годин; висплюся на пенсії».

Річ у тім, що люди вірять, що шість годин достатньо для здорового сну, а це не так.

Кількість годин для сну насправді залежать від вас. Але шести-семи годин вже замало, і зараз науковці кажуть, що треба спати як мінімум вісім-дев’ять. За дев'ять годин ваш мозок успішно пройде усі цикли сну, необхідні для його оптимального функціонування.

Ви повинні пройти всі ці етапи, щоб наступного дня не відчувати себе схожим на зомбі. Інакше нестача сну може призвести до зниження продуктивності на роботі.

Мала кількість сну також впливає на те, наскільки гостро і швидко ваш розум реагує на ситуації в будь-якому аспекті вашого життя. Пам'ять – це одна з них. Буквально все в нашому житті, зокрема в кар’єрі, будується на пам’яті. А відсутність сну може її погіршувати.

Також нестача сну пришвидшує емоційне вигорання. Воно більше шкодить вашому здоров’ю, кар’єрі та загальному життю, ніж ви можете це собі усвідомити. Виснаження через малу кількість сну може стати причиною прийняття неправильних рішень, які потім можуть вплинути на вашу кар’єру та спосіб життя.

Відсутність повноцінного сну має таку ж дію на організм, як келих і вина. Було встановлено, що після 17 годин без сну людина почувається так само, як з 0,5 проміле алкоголю в крові. Тобто якщо прокинутися о 6 ранку, то до 11 вечора можна почуватися "п'яненьким". А якщо не лягати спати 24 години, то ви відчуватимете стан, немов у вашій крові 1 проміле алкоголю – ви будете таким же неуважним.

Дев’ять годин сну – це те, до чого слід прагнути. Міцний сон може допомогти вам впоратися зі стресами, які життя щодня готує для вас.

Якщо ж дев’ять годин сну для вас – це розкіш, то принаймні створіть ефективний режим сну, який сприятиме спокійному відпочинку вночі. Тобто лягайте спати й прокидайтеся в одній годині, щоб виробити свій розклад.

Найважливіше, пам'ятайте, коли лягаєте спати, що від кількості сну цієї ночі залежить ваш завтрашній настрій та продуктивність.

джерело1

джерело2


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif