Що змушує людей робити пишні та дорогі весілля?

У деяких культурах весілля – не просто примха молодят – це грандіозна подія, яка разом збирає велику кількість людей.


0

Що спільного мають бентлі, торти, хештеги, слони, коні та незліченна кількість квітів? Усі вони можуть стати частиною весілля.

Наприклад, в азійській культурі показні весілля є нормою, оскільки це можливість запросити всіх друзів та родину обох сторін, щоб повеселитися.

Якщо ви розглядаєте варіант всієї родини нареченої (ми говоримо про двоюрідну сестру іт.д.), її друзів, колег помножте їх на два з боку нареченого, а також додайте гостей, які запросили про всяк випадок, ви отримаєте список гостей, який перевищить цифру 500.

В азійських країнах весілля зазвичай триває кілька днів. І звичайно ж запрошені гості повинні мати місце, де веселитися та чим частуватися.

Тому не дивно, що середня сума такого південноазіатського весілля складає приблизно 1 600 000 гривень.

У Нігерії весілля також перетворилися на бізнес, який допомагає зростати економіці. Середня весільна вечірка може коштувати від 190 000 до 3 300 000 фунтів.

Поки ми думаємо, що це божевільна сума, яку можна витратити на одну подію, культура екстравагантних весіль продовжує жити та процвітати.

Звідки молодята беруть такі гроші? І чому ці традиції досі підтримуються? 

Оскільки ці яскраві урочистості стали чимось звичними, багато хто намагаються перевершити один одного або принаймні відповідати стандарту, навіть якщо їм це не під силу.

Самуель, який живе в південній Азії поясняє: «Тут відіграють роль багато факторів: для старших людей –  це ментальність «що скажуть люди», яка звичайно ж є отруйною.

Для інших – це ментальність «для інсти», щоб похвалитися перед своїми підписниками. Я називаю це – одружитися зі своїми коштами!».

Деякі нігерійські весілля доступні для всіх, на них запрошують від сотень до тисяч гостей, які приносять із собою чеки з великими сумами. У цій країні весілля є такими важливими, що деякі видання навіть мають окремі секції, які присвячені цій події.

«Мій чоловік і я любимо збирати людей разом, тому ми не довго думали про те, чи організовувати велике весілля», – розповіла жителька Нігерії Моладе.


весілля Моладе

«Ми маємо багато знайомих, які були готові допомогти подолати перешкоди, а також наші батьки оплатили половину весілля. Ми з чоловіком також заощаджували попередні роки, тому встановили бюджет, який були готові витратити.».

«Але, так, великі весілля – дуже дорогі. Думаю, що в Нігерії це настільки популярно, тому що люди люблять показати що вони (не) мають. Попри те, що у мене було велике весілля, я дотримувалася простоти. Напевно найдорожчим на нашому весілля вийшло приміщення для святкування та кухня.».

Поза культурою 

Мусульмани, які хочуть заручитися можуть опинитися на схожому перехресті: іслам вчить, що «найкращий шлюб – це той, який є найдоступнішим», але досі культура диктує, що весілля має бути грандіозною подією.

Колишня наречена Саббі Рані хотіла бути вірною своєму ісламському корінню, тому вирішила зробити невелике весілля, яке відповідає її вірі. Вона та її наречений вкластися у суму менш як 16 0000 гривень.

Деякі люблять великі весілля

Для деяких щасливчиків сума немає жодного значення, тому грандіозна подія – це щось належне. Амріт і Менді Кунер є саме такими щасливчиками, які організували 6 святкувань, зокрема в Лондоні та Дубаї.

«Для нас мало значення створення святкових моментів для себе і для гостей», – розповідає Арміт.

«Для більшості наших гостей – це був перший раз, коли вони відправилися на спільну сімейну відпустку, зокрема, відвідали Дубай.

Наші сім’ї походять зі штату Пенджбу, Індія. Вони іммігрували до Великобританії у 1980-х і важко працювали, щоб ми мали тут краще життя. Я й досі пам’ятаю, які ніколи не бачилася з татом, тому що він завжди працював.».

«Коли я була дитиною, то завжди запитувалася, чи ми підемо в Леголенд, але в мого тата ніколи не було часу. Він пообіцяв, що коли я виросту, зможу організувати собі краще свято, ніж в Леголенді. Ця обіцянка стала реальністю через 20 років.».

Плюси

Інші стверджують, що весілля – це весела пора, яка збирає людей разом, і кожна частина цього свята вимагає великої підготовки, починаючи від квітів, танцю чи одягу.

Саєда, яка побувала на багатьох індійських весіллях розповідає, що люди цінують час, який проводять разом, і фінальний день – це  лише кульмінація усього цього.

«Найкраще у півночноазіатських весіллях – це весела підготовка… зібрання родини, купівля прикрас та урочистого одягу, традиційна церемонія – все це робота. Усе це задля того, щоб провести один день. Усе так по-особливому, і я це обожнюю.

Почуття єднання відчуває й нігерійська наречена Мері Ошо, чиє весілля налічувало 6000 гостей.

«Причина, чому нігерійські весілля такі великі, полягає в тому, що всі є родиною", – пояснює вона. «Усі – тітка і дядько, незалежно від того, наскільки вони вам близькі. У мене є сильне почуття спільності з деякими родичами старшими за мене.».

Звичайно, люди повинні організовувати весілля в межах своїх можливостей – але, здається, деякі не в змозі прислухатися до цієї поради, коли справа стосується саме їх святкового дня.

Але все ж ніхто не хоче починати шлюб, потопаючи в боргах.

А, на вашу думку, чи варто робити пишні весілля і витрачати на це великі суми? 

Джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif