Пронизлива історія про добро, яке маленькими кроками змінює світ навколо


0

Коли ми розчаровуємося в людях і житті, думаємо про найгірше, часом трапляються події та зустрічі, які повністю перевертають наше світосприйняття …

Британський письменник Бернард Хейр повідав, як в критичний момент життя добрий вчинок незнайомої людини назавжди змінив його життя.

Це було в 1982 році, коли він був 24-річним бідним студентом. Якось увечері Бернарда розшукувала поліція, однак він не відкрив двері, побоюючись, що його збираються виселити з гуртожитку за борги. Потім хлопцеві спало на думку, що цей візит міг бути пов’язаний з його матір’ю, яка останнім часом погано почувалася.

Зателефонувавши додому в Лідс, він дізнався, що мати дійсно у тяжкому стані й навряд чи переживе цю ніч. Бернард помчав на вокзал, але не встиг на останній поїзд до Лідса. Тоді він сів на поїзд до Пітерборо, хоча на пересадку до Лідса той запізнювався на 20 хвилин.

У Бернарда більше не було грошей на пересадку до Лідса. У розпачі Бернард готовий був доїхати на поїзді до Пітерборо, а там викрасти машину, вкрасти гроші або дістатися цієї ж ночі автостопом до будинку.

Машинально він подав провіднику квиток, той пробив його і залишився стояти поруч. Бернард виглядав перелякано, від сліз у нього були червоні очі.

– У вас все гаразд?

– Звичайно, в порядку. І, взагалі, яке ваше діло?

– Ви виглядаєте не добре. Можу я чимось вам допомогти?

– Так, ви б могли забратися звідси й зайнятися своїми справами.

– Якщо у вас є якісь проблеми, я тут, щоб допомогти. За це мені платять.

Бернард зрозумів, що позбутися провідника зможе, якщо чесно йому все розкаже. Після його сповіді провідник висловив своє співчуття і покинув вагон.

Через 10 хвилин він повернувся і повідомив: «Послухай, як тільки ми прибудемо в Пітерборо, біжи на першу платформу що є сил. Поїзд до Лідса чекатиме тебе там». Бернард дивується: «Що ви маєте на увазі? Поїзд запізнюється, чи що?»

Поїзд не запізнюється, пояснив провідник. Просто він зв’язався по рації з Пітерборо і попросив затримати поїзд на Лідс до приходу Бернарда.

«Всі будуть сердитися через тривалу затримку, але зараз це не має ніякого значення. Їдь додому, і хай благословить тебе Господь», – наставив провідник студента.

Бернард кинувся слідом за провідником, намагаючись йому чимось віддячити.

Провідник на це йому відповів: «Якщо ви дійсно хочете мені подякувати, наступного разу, коли побачите когось в біді, допоможіть йому. І якщо цей хтось захоче віддячити вже вам – скажіть йому те саме, що і я. Цього буде достатньо”.

Бернард встиг побачити свою матір за кілька хвилин до її смерті. Думаючи про неї, він кожен раз згадує провідника. За словами Бернарда, він відплатив своєму доброму провіднику вже тисячі разів, і буде робити це до самої смерті. Натомість він просить людей лише продовжити справу цієї людини, ім’я якого він навіть не знає.

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif