Неймовірно, але факт: насправді пластикові пакети були створені, щоб врятувати планету

Дуже дивно, що пластик сьогодні вважається ворогом номер один для нашої беззахисної планети.


0

Пластик накопичується на сміттєзвалищах, забруднює річки, моря та океани, і навіть пробивається до наших тіл. 

І як би це дивно не звучало сьогодні, пластикові пакети були створені фактично для порятунку планети. Саме так говорить син шведського інженера Стена Густафа Туліна, який створив їх у 1959 році. 

Пластикові пакети були розроблені як альтернатива паперовим пакетам, виробництво яких призводило до масштабних вирубок лісів. Нова альтернатива запропонувала більш тривалий термін експлуатації. А це означало, що пластикові пакети можна використовувати знову і знову – набагато довше, ніж паперовий.

Але цю ідею зіпсувала наша лінь. Замість того, щоб повторно використовувати один і той же пакет, ми звикли позбуватися від нього після першого ж використання. 

Минулого року National Geographic повідомив, що десь близько 40 % виробленого пластику – це упаковка, яка використовується лише один раз, а потім викидається. Син винахідника пластикових пакетів розповів: “Для мого тата, сама ідея, що люди будуть просто викидати пакети, була б дивною. Він завжди носив [пластиковий пакет] у кишені. Ви знаєте, нас усіх сьогодні заохочують йти у магазин вже зі своїм пакетом. А він робив це ще в 70-80-ті, тоді чому б вам не спробувати це зробити?”

Пластикові пакети були запатентовані компанією під назвою Celloplast і до середини 1960-х вони активно ставали альтернативою паперовим та тканини торбинкам у Європі. До 1979 року пластикові пакети вже складали 80% європейського ринку. На початку 1980-х дві найбільші мережі супермаркетів США – Kroger та Safeway – перейшли на пластикові пакети. До кінця 1980-х пластикові пакети замінили паперові у всьому світі.

Згідно з тим же дослідженням National Geographic, у 2018 році покупці в США використовували майже один поліетиленовий пакет на одного жителя країни на день, тоді як покупці в Данії користуються в середньому чотирма пластиковими пакетами на рік. 

За інформацією ООН, сьогодні на рік виробляється трильйон пластикових пакетів. Одна з найбільших проблем полягає в тому, що більшість пластикових пакетів не переробляються і потрапляють на сміттєзвалища, де їм для природного перероблення потрібно до 1000 років.

Однак, на думку експертів, альтернативи пластиковим пакетам не завжди є більш екологічними. Хоча вибір паперових та бавовняних мішків технічно зменшить відходи пластику, вони мають інші погані наслідки. 

Британське агентство з навколишнього середовища вважає, що паперовий пакет потрібно використовувати як мінімум три рази. Це пояснюється тим, що для виготовлення паперових пакетів потрібно більше енергії та води. Також вони важчі, ніж пластикові пакети, що робить їх дорожчими для транспортування. Що стосується бавовняних мішків – їх потрібно використовувати як мінімум 131 раз. 


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif