Мистецтво заводити знайомства. Правила Білла Клінтона, Річарда Бренсона та інших лідерів


0

Мистецтво заводити знайомства може зіграти у вашому житті й бізнесі ключову роль. Подивіться, якими засобами користувалися відомі, впливові люди, щоб домогтися успіху в будь-якій сфері свого життя.

1. Білл Клінтон. Майстер чарівності

Звичку щовечора записувати імена людей, з якими познайомився за день, Білл Клінтон завів ще в студентські роки. Він фіксував не тільки ім’я, але і сферу діяльності, і інтереси людини. Клінтон, як стверджують його знайомі, завжди вітається з усіма за руку, іншою рукою торкаючись ліктя людини, дивиться співрозмовнику в очі й навіть в діловій розмові задає кілька особистих питань. Причому очевидці стверджують, що так він поводиться і з шанувальниками, і з опонентами. «Клінтон буквально зачарував усіх не тільки зовнішністю, але і ставленням до людей», – згадує колишній мер міста Грінвілл Макс Хеллер про одне з вечорів в середині 80-х, коли Клінтон був губернатором Арканзасу.

Ще одна чудова риса політика – висловлювати персональну подяку людям, які для нього важливі. Він посилав своїм друзям написані від руки листи й листівки, а іноді додавав до послань вирізку з газети з інформацією, що стосується адресата.

2. Річард Бренсон. Майстер довіри

«Люди купують у людей. Якщо ви не будуєте дружні, довірливі стосунки з потрібними людьми, то далеко ваш бізнес не піде », – говорить Бренсон. Коли Virgin вирішила полетіти в космос, мільярдер розумів, що у його команди недостатньо експертизи в цій області. Він умовив видатного інженера, творця космічного корабля SpaceShipOne Берта Рутана увійти в команду Virgin Galactic. З цього моменту фактично почалася ера космічного туризму. Успішні люди часто допомагали Річарду домагатися успіху, коли він починав свій черговий бізнес. Бренсон завжди щиро вірив у ефект синергії, в те, що люди з різними сильними сторонами можуть досягти набагато більшого, об’єднавшись. Замість того щоб відправити e-mail колезі або партнеру, бізнесмен вважає, краще запросити людину випити кави й обговорити питання особисто. Мудрі керівники дають свободу своїм підлеглим, оскільки розуміють, що неформальне спілкування продуктивніше, ніж сидіння в офісі з дев’яти до шести.

3. Бенджамін Франклін. Майстер збирати команди

Політичний діяч, журналіст, науковець і винахідник, Франклін володів унікальною якістю гуртувати навколо себе людей. У віці 21 року він організував вечірній дискусійний клуб джунту. «Правила вимагали, щоб кожен член клубу в порядку черговості висунув на обговорення один або кілька тез з якого-небудь питання моралі, політики або натурфілософії й раз в три місяці представляв написану ним доповідь на будь-яку тему», – описує Франклін концепцію у своїй автобіографії.

Після покупки друкарні, в якій він видавав свою Pennsylvania Gazette, Франклін продовжив організовувати об’єднання. Так в 1749 році з’явився перший в Пенсільванії добровільний загін міліції. І перший коледж, який через два роки став Пенсільванським університетом. Апогеєм кар’єри Франкліна стало формування команди однодумців, які проголосили Декларацію незалежності й розробили Конституцію США.

4. Джеймс Лафферті. Майстер правильного оточення

Лафферті керував підрозділом Procter & Gamble на Філіппінах, підрозділом Coca-Cola в Західній Африці, а також займав пост виконавчого директора British American Tobacсo. Однак починав він не з Гарварду або Стенфорда. В середині 80-х він прийшов працювати в P&G … інструктором з фітнесу. Спілкуючись з топменеджерами компанії, він вбирав їх досвід, підхід до роботи й методи прийняття рішень, а потім ділився мрією коли-небудь спробувати себе в бізнесі. Згодом він подружився з багатьма своїми «учнями», і один з них запросив Лафферті на позицію бренд-менеджера. За два десятиліття колишній тренер став одним з кращих у світі управлінців, а після виходу на пенсію – одним з найвідоміших мотиваційних спікерів.

5. Кейт Феррацці. Майстер допомоги 

Американський Forbes назвав Феррацці одним з найбільш товариських людей у світі. Друг Хілларі Клінтон і Дональда Трампа, автор бестселера «Ніколи не їжте поодинці» народився в робітничій сім’ї в невеликому шахтарському містечку. Хлопчиськом він носив ключки за забезпеченими мешканцями міста в місцевому гольф-клубі й розмірковував, чому одні домагаються успіху в житті, а інші – ні.

У якийсь момент він помітив межу, яка об’єднувала всіх його клієнтів – вони допомагали один одному. Серед заможних громадян було заведено прилаштовувати дітей один одного в хороші школи, допомагати з пошуком роботи й вкладати гроші та час в підприємницькі ідеї друзів. Кейт зрозумів, що люди в стані оцінити не тільки формальне виконання обов’язків, а й людську допомогу. Він став активно допомагати одній своїй клієнтці, дружині великого бізнесмена, домагатися успіху в турнірах. Рано вранці Феррацці обходив лунки, помічав складні ділянки, перевіряв швидкість руху м’яча по траві й повідомляв про це клієнтці. В результаті пані дійсно стала вигравати й рекомендувала Феррацці заможним друзям.

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif