Мистецтво вчасно промовчати


0

За останні 10 років мені довелося відвідати безліч зборів. А збори часом можуть бути тим ще випробуванням. Перш ніж ви це зрозумієте, воно вже виходить з-під контролю. Начальники в смугастих костюмах і з рано посивілими головами швидко втрачають думку. Вони схильні підживлювати своє его словами. Тобто, вони занадто багато базікають. Цим же займаються і ті, хто чекає свого наступного підвищення.

Суть в тому, що здатися розумним. Ви використовуєте таблиці й змушуєте клієнтів говорити фразами, яких вони ніколи раніше не використовували, і все заради того, щоб опинитися правими.

Все це нісенітниця. Збори і зустрічі – це марна трата часу, тому що вони ні до чого не приводять.

Але збори навчили мене однієї важливої ​​речі: спостереження за «мовчунами». Це непомітні учасники нарад. Ви можете відвідати 10 таких зборів поспіль і все одно не почуєте від них жодного звуку. Їх слова це привілей, доступна тільки їх близьким. Але вам до біса сильно хочеться почути їх голос. Такі люди немов мухи, що сидять на стіні. З кожним зібранням вони стають все розумнішими, не промовляючи при цьому ні слова.

Вони спостерігають за гарячими суперечками, але не приймають в них участь.

Я любив говорити голосно на кожній зустрічі. Але ці люди змінили мій світогляд. Тепер я намагаюся здебільшого сидіти смирно. Мені ще далеко до повного опановуванням цього мистецтва, але воно вже багато чому мене навчило.

Найгучніша людина в кімнаті не завжди займає високу посаду і необов’язково має найяскравіший розум.

Назви посад змушують людей робити дурні вчинки. Один з них – звичка говорити без зупинки. Але сьогодні у вас може бути робота, а завтра вже ні.

Як правило, бізнес руйнується через людей, які не вміють слухати. Їм здається, що вони знають ринок, хоча насправді не знають про нього зовсім нічого.

Володарі найяскравіших розумів не говорять взагалі нічого. Вони роблять замітки й уважно стежать за тим, що відбувається, спостерігаючи за протистоянням їх учасників.

Після зборів вони повертаються на свої робочі місця і продовжують виконувати поставлені завдання. Вони – люди справи, а не слова.

А ті, хто намагається перекричати інших присутніх, не є найрозумнішими. Вони лише заглушають ідеї тих, хто дійсно щось робить.

Сидіти мовчки це нормально. Така поведінка робить вас невдахою, а показує ваш високий рівень інтелекту.

Яскраві розуми знають, коли варто замовкнути.

Звичайно, бувають ситуації, коли вас просять поділитися думкою. І ви не можете відмовити або обмежитися жестами рук.

Суть в тому, щоб використовувати мінімально необхідну кількість слів і при цьому донести свою позицію. Після цього потрібно відразу ж замовкнути.

Уміння вчасно перестати говорити це мистецтво. Якщо ви навчитеся вчасно мовчати, то зможете вислухати аргументи інших присутніх і почути все те, що ще не було сказано.

Яскраві розуми знають, коли потрібно слухати і вчитися.

Замовкнути означає почати слухати.

А слухати означає змінити своє життя.

Чому? Коли ви слухаєте, ви вчитеся. Коли на роботі я з усіх сил намагався осягнути, як влаштована моя багатомільярдні IT-компанія, допомогло мені у всьому розібратися саме мовчання.

Мовчазна присутність на численних нарадах допомогло зрозуміти вчинки клієнтів і механізм роботи компанії в цілому. І нікому на цих нарадах навіть в голову не приходило, що я не маю про все це ні найменшого поняття.

Коли ви слухаєте, люди припускають, що ви знаєте, що робите. І вгадайте що? Ви будете знати, що робите, якщо навчитеся слухати.

Мені якось розповіли про хлопця, який на нарадах тільки слухав. І це вміння дозволило йому стати постійним учасником нарад, які проводили двоє засновників Google.

Все, що він робив, це просто сидів і мовчав, роблячи замітки. Ніхто і ніколи ні про що його не запитував. Те, що він дізнався на цих зборах, повністю змінило його життя. Він швидше за інших просунувся по кар’єрних сходах, бо знав набагато більше.

Слухаючи, ви навчаєтеся речей, яким не вчать навіть в престижних університетах.

Знання, які цей хлопець отримав від двох засновників Google, були набагато кращими за знань, отримані в університеті – і все це завдяки його вмінню слухати.

Цінуйте тишу, а не пусті балачки.

Тепер моя мета на будь-яких зборах полягає в тому, щоб бути найтихішою людиною в кімнаті. На зборах буває дуже голосно і шумно, але це ні до чого не призводить. Ваше бажання бути почутими може перешкодити вам дізнатися щось нове.

Ваше его змушує вас говорити без зупинки. Якщо ви навчитеся ставитися до себе простіше і не роздмухувати свою важливість, то почнете говорити на зборах менше.

Найгучніша людина в кімнаті є найдурнішою, бо не вміє або не може вчасно закрити рот. Це трагічно. Не перетворюйте своє життя в трагедію.

Мовчазні люди можуть змінити світ, бо чують речі, яких не чують інші.

Автор: Tim Denning

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif