“Добра воля, певна гнучкість і вміння іноді заткнутися”: понад 40 років щастя Меріл Стріп та Дона Гаммера


0
шлюб Меріл Стріп і Дон Гаммер

Акторка Меріл Стріп щаслива у шлюбі зі скульптором Доном Гаммером вже понад 40 років. Це значний термін для перевірки стосунків на міцність. Їхній шлюб вважається одним із найбільш зразкових в історії Голлівуду і не тільки. На їхніх спільних фото видно, що подружжя досі з ніжністю та любов’ю дивиться одне на одного. Актриса каже, що єдиним яблуком розбрату у їхній родині був немитий посуд…

Коли Меріл Стріп вирішила одружитися з архітектором Доном Гаммером, її засуджували. Але вона ніколи не йшла на поводі у громадської думки і звикла чинити так, як вважає за потрібне сама. Тоді, в 1978 році, видання пророкували подружжю швидке розлучення. Але минуло вже понад 40 років, а Меріл Стріп і Дон Гаммер, як і раніше, щасливі разом.

Їхнє знайомство відбулося в той час, коли Меріл Стріп ще не оговталася від смерті Джона Казале, який помер у неї на руках від раку. Останні три місяці його життя вона майже безвідлучно перебувала біля його ліжка, вселяючи в кохану надію і віру. Сама ж вона вже важко уявляла, де їй брати сили. Джон помер навесні 1978 року, а Меріл не уявляла, як їй жити далі.

«Я вважаю, що кожен має знайти свій власний шлях. У кожного свої правила, розуміння себе та світу. Не те, що кажуть твоя мама, друг, якась акторка чи ще хтось — важливий тихий голос усередині тебе. Зрештою, саме це й робить тебе щасливим».

З квартири, де вони мешкали разом, Меріл довелося терміново виїхати. Одні джерела стверджують, ніби звільнити житлоплощу попросила законна дружина Джона Казале, з якою він так і не встиг розлучитися, інші кажуть, що акторка вирішила переїхати сама, не в змозі перебувати в тому місці, де повітря було просякнуте спогадами про її кохання.

Пропозиція брата Гаррі пожити у квартирі його друга, який надовго поїхав до Європи, Меріл Стріп прийняла без довгих роздумів. Вона навіть не знайома зі скульптором Доном Гаммером, господарем квартири. Вона просто раділа можливості змінити місце проживання, тим більше, що бувати вдома вона планувала не так часто. Акторка збиралася працювати чи не цілодобово, щоб заглушити втомою біль після втрати коханого.

Якось, повернувшись додому, вона застала там самого господаря квартири, який забіг додому забрати якісь речі, перебуваючи в Нью-Йорку. Меріл Стріп була збентежена, вона навіть не знала, як дякувати Дону за його великодушність. І раптом запропонувала писати йому листи, єдине, що вона могла б для нього зробити. Несподівано її рятівник погодився.

Наступні чотири місяці Меріл Стріп писала листи, які стали її особистим щоденником, і засобом лікування. Здається, вона й сама не помітила, як листування перетворилося на справжній епістолярний роман. Вона стала чекати листів у відповідь, а її власні послання вже давно не були схожі на дружні.

Коли Дон Гаммер згодом повідомив Меріл про своє повернення, вона хвилювалася більше, ніж перед першим виходом на сцену. І навіть спекла яблучний пиріг до приїзду Дону, хоча ніколи не вважала кулінарію своєю сильною стороною. Через пів року після знайомства Меріл Стріп та Дон Гаммер стали чоловіком та дружиною.

Меріл Стріп і Дон Гаммер

Журналісти в кожному інтерв’ю з актрисою намагалися вколоти її: як могла вона всього через пів року після смерті коханої людини вийти заміж? Меріл Стріп відповідала дуже стримано: він те, що їй потрібне. Він би спокійним, сильним, добрим та надійним.

Рідні Меріл теж не розуміли її, надто вже швидко, на їхню думку, вона забула про свої почуття. Але Стріп не сумнівалася у правильності свого рішення. Пам’ять про Джона завжди буде з нею, але вона має жити далі. Дон підтримав її, допоміг розправити плечі та навчив, як знову стати щасливою.

З того дня, як Дон Гаммер назвав Меріл Стріп своєю дружиною, минуло понад 40 років. Вони виростили чотирьох чудових дітей і, як і раніше, дивляться один на одного закоханими очима.

Акторка стала чудовою матір’ю, яка встигала зніматися в кіно, здобувати численні нагороди й водночас виховувати дітей, стежити за будинком і готувати їжу, незмінно віддаючи перевагу великосвітським голлівудським заходам тихі сімейні вечори.

Вона обожнює свою роботу і завжди відгукується пропозиції режисерів, якщо вони їй цікаві. І якщо не вимагають від неї величезних жертв.

«Я не знаю, щоб я робила без свого чоловіка. Мабуть, я померла б, принаймні емоційно. Не можу уявити, що наші дороги могли б не перетнутися — він геніальний!».

Вона не готова ставити кіно вище за свою сім’ю, і ніякі «Оскари» та «Золоті глобуси» не замінять їй повного ніжності погляду Дона Гаммера.

Варто лише згадати, як на одній із церемоній вручення премії «Оскар» актриса почала свою промову з вдячності чоловікові, щоб у фіналі звук оплесків не заглушив того, що вона хотіла сказати. Меріл Стріп вимовила слова, що змусили розплакатися навіть скептиків: 

«Спочатку я хочу подякувати моєму чоловіку. Тому що, коли ви дякуєте чоловікові на закінченні промови, слова заглушає музика, а мій чоловік такого не заслужив. Я хочу, щоб він знав, що всім, що для мене є цінним в житті, я зобов’язана йому».

Зволожилися очі й у Дона, який сидів у залі, приклавши руку до серця і не відривав від дружини погляду, сповненого любові та ніжності.

«Добра воля, певна гнучкість і вміння іноді заткнутися. Треба мати на увазі, що у справі будівництва сім’ї не може бути жодного архітектурного проєкту — лише вічний переговорний процес та бажання просочити кожну мить свого життя любов’ю, прихильністю».

Коли ж акторку запитують про те, в чому полягає секрет її щасливого шлюбу, вона часто посміхається і визнається: в умінні вчасно промовчати. А ще в тому, щоб знаходити компроміси та поступатися, якщо це потрібно коханій людині.

Меріл Стріп і Дон Гаммер уміють слухати й чути один одного, це просто і складно одночасно, але без цього не буває міцних стосунків. Їм важливо знати проблеми один одного та вчасно визнавати свою неправоту, вміти слідувати не лише за власними прагненнями, а й за порадами того, хто поряд. Потрібно говорити про все, що турбує. Але найважливішим Меріл Стріп вважає взаєморозуміння та вміння розставляти пріоритети. І, звичайно, кохання…

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif