7 найчастіших причин, чому комп’ютер несподівано вимикається


0

Неприємно, коли комп’ютер несподівано вимикається, особливо якщо це відбувається постійно. При цьому можуть губитися не збережені версії документів, доводиться чекати й знову починати з самого початку. Через що комп’ютер може сам вимикатися? Причин може бути багато, але найчастіше це пов’язано з перегрівом компонентів комп’ютера.

1. Системний блок «запорошився»

З часом  всередині системного блоку накопичується багато пилу. Він перешкоджає нормальному теплообміну. В результаті перегрівається центральний процесор, який і подає сигнал комп’ютеру про відключення. Найчастіше це відбувається під час ігор, оскільки багато деталей працюють на підвищених навантаженнях, а тому вимагають гарного охолодження.

2. Засихання термопаста

Між процесором і охолоджувальним радіатором є термопаста, спеціальну речовину для поліпшення відведення тепла. Згодом термопаста засихає, втрачаючи свої властивості, що веде до перегріву процесора. На цю проблему вказує сильне нагрівання центрального процесора, коли інші компоненти працюють в нормальних температурних режимах.

3. Система охолодження не справляється

Якщо ви стежите за чистотою системного блоку, а компоненти комп’ютера все одно сильно гріються, причому не тільки центральний процесор, значить ваша система охолодження не справляється. Погана циркуляція повітря всередині системного блоку цілком може стати причиною раптових відключень комп’ютера. Ця проблема особливо помітна в теплий літній час, а також під час запуску потужних ігор.

4. Запущено надто багато програм

До перегріву компонентів комп’ютера і його вмикання може призводити велика кількість запущених програм. Найчастіше така проблема зустрічається на комп’ютерах старих моделей.

5. Несправний блок живлення

Теж поширена причина мимовільного виключення комп’ютера. Блоки живлення можуть дати збій через перепади напруги, неправильного, тобто різкого відключення ПК, і неважливого якості самих пристроїв. Характерною ознакою несправності блоку живлення є відсутність періодичності вимкнення комп’ютера. Тобто немає залежності від того, як довго працює комп’ютер, і які запускалися програми, іноді навіть відключається відразу після завантаження операційної системи.

6. Поганий контакт з електромережею

Мається на увазі будь-яка проблема, яка пов’язана з поганим контактом між самим комп’ютером і електричною мережею. У такому випадку необхідно оглянути уважно всі дроти на наявність пошкоджень.

7. Зараження вірусом

Рідко, але причиною частих відключень може бути зараження системи вірусом. При цьому зазвичай помітні й інші дивні речі в роботі комп’ютера. Для пошуку і видалення шкідливого ПО необхідно просканувати систему на їх наявність антивірусом.


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif