5 речей, за які ви не повинні нести відповідальності


0

Відповідальність збільшуються з віком. Ви переходите від необхідності робити домашнє завдання до своєчасної оплати рахунків. Збільшення відповідальності та те, як ви з нею справляєтеся, дає вам відчуття зрілості. Вона змушує вас почуватися дорослим. Але коли відповідальність виходить за межі оплати рахунків, вона починає впливати та на наші стосунки. Несподівано ви розумієте, що берете на себе надто багато. 

Це неминуче. Ви завжди нестимете відповідальність перед людьми, які є частиною вашого життя. Однак буває складно зрозуміти, за що саме ви несете відповідальність, а за що – ні.

Ось корисний список, який допоможе розвіяти сумніви:

Посередництво між членами сім’ї

У спробах зберегти мир між іншими людьми легко перейти межу. Особливо це стосується членів сім’ї. Адже посередництво між членами сім’ї, що сваряться, іноді може викликати ще більше проблем. Сварка може зрештою змусити вас вибрати чийсь бік, що принесе більше шкоди, ніж користі.

Члени вашої родини – дорослі люди. Отже, дозвольте їм розв’язувати питання самостійно. Навіть якщо члени сім’ї не дорослі, дозвольте їм розібратися у своїх стосунках. Ваше втручання показує, що ви не довіряєте їм. Якщо вони емоційно нездатні справлятися зі своїми справами, постарайтеся знайти спосіб допомогти їм, а чи не виступати посередником.

Зцілення іншої людини

Люди не можуть змінити інших. Ваше кохання чи почуття недостатньо сильні, щоб змусити когось змінитися. Зазвичай життя спонукає людей змінюватись, але люди роблять це лише, коли самі цього захочуть. Ваші емоції можуть допомогти комусь усвідомити, що йому потрібно змінитись. Але саме ця людина має вирішити, хоче вона змінитись чи ні. Отже, ніколи не беріть на себе відповідальність за зцілення ран іншої людини. 

Утримання когось від неправильних рішень

Усі мають свободу вибору. Ми можемо вибирати, як реагувати на речі та як формувати життя. Звичайно, ви можете зіткнутися з перешкодами або ситуаціями, через які здаватиметься, що у вас немає вибору. Але, зрештою, вирішувати лише вам. Отже, ви не можете брати на себе відповідальність за чиїсь рішення. Ніколи. Якщо люди дотримуються ваших порад і чинять неправильно, визнайте свою помилку, але не покладайте на себе відповідальність за їхні дії.

Зміна думок інших людей

У міру того, як ми проживаємо нашу життя, ми розвиваємо, зміцнюємо та підтримуємо свої різні переконання. Отже, це не ваша робота – змінювати думки чи переконання інших людей. Ви можете пропонувати й намагатися переконати, але зрештою чиясь думка зміниться, коли людина захоче її змінити. 

Виправдати очікування інших людей

Багато хто з нас відчуває негативний відтінок слова «очікування». Воно асоціюється з вимогливими батьками, однак, суспільство завжди очікує чогось від нас. Не забувайте бути гнучкими. Живіть своїм життям і припиніть намагатися задовольнити чиїсь вимоги.


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif