3 скандинавські принципи, які зроблять ваше життя кращим


0

Скандинавським країнам вдається рік за роком залишатися на верхніх рядках рейтингу за кількістю щасливих жителів. Мова про Данію, Швецію, Норвегію, а також Фінляндії та Ісландії.

Хтось із вас може не здивуватися, що саме ці країни можуть похвалитися настільки щасливими жителями. Але ми впевнені в тому, що мало хто приділяв увагу причин того, чому саме в Скандинавії відсоток задоволених життям людей настільки високий.

По правді кажучи, нам є чому повчитися у скандинавів. З огляду на те, наскільки стрімко зростає кількість негативно налаштованих людей у ​​всьому світі, з властивими їм стресами й депресіями, цей досвід може виявитися вкрай корисним.

Так що ж все-таки відбувається? Чому данці, шведи й всі інші жителі Скандинавії стають лише щасливішим, поки інші країни тонуть в розпачі?

Можливо, це якось пов’язано з особливими принципами й правилами, філософією і способом життя, який ведуть ці люди? Мабуть, в цьому і криється їхня таємниця. Розберімось докладніше в основах скандинавських принципів.

Хюгге

Це концепція, яка народилася в Данії й стрімко набирає популярність у всьому світі. Майк Вікінг у своїй книзі «Hygge. Секрет данського щастя» ось так описав її:

«Хюгге – це атмосфера і враження, а не щось матеріальне. Її суть полягає в спілкуванні з людьми, яких ми любимо. Це відчуття домашнього затишку, відчуття того, що ми в безпеці й захищені від навколишнього світу. Все це дозволяє вам розслабитися і відключити пильність хоча б на короткий час».

Тобто, Хюгге – це думки про комфорт. Це спосіб життя, який вчить нас цінувати єднання, домашній затишок і інші заспокійливі речі. Хюгге – це втілення всіх задоволень, які є в нашому житті. Але вони прості по своїй суті й доступні кожному: спілкування з друзями, посиденьки біля багаття, просте об’єднання кількох будинків і так далі. Як висловилася Ешлі Хамер: «Хюгге – це затишок в душі».

Але при чому тут щастя? По-перше, Хюгге – ключовий елемент данської культури. Це важлива частина способу життя їхнього народу. Данці надають великого значення простим речам, таких як звичайні обійми або запалені свічки в будинку.

Хюгге також тісно пов’язане із задоволенням, але з його усвідомленої частиною. Йдеться про те, щоб навчитися насолоджуватися тим, що робить нас щасливими. При цьому, усвідомлене задоволення все ще не знайшло свого місця в західному світі.

Ми приділяємо велику увагу економічному і кар’єрного росту, досягнення успіху й іншим матеріальним благам замість того, щоб знайти час для спілкування з близькими людьми й насолоди один одним. Ми завжди поспішаємо кудись, забуваючи про те, що можна просто зупинитися і захопитися природою.

Можливо, Хюгге – це і є головна причина щастя данців. І якщо це так, нам слід було б приділити цій філософії нашу увагу.

Спробуйте запалити свічку і провести вечір за читанням цікавої книги. Рушайте в похід з друзями або влаштуйте перегляд кінофільмів з коханою людиною під теплою ковдрою і з келихом вина. Не зациклюйтеся лише на грошах, нерухомості й статусі. Подумайте про комфорт, єднанні й щастя.

Лагом

Лагом – це шведське слово, яке можна перекласти як «необхідна кількість».

Всі ми чули фразу «треба, щоб все було в міру». По суті, це і є Лагом. Навіть шкідливі за своєю суттю речі можуть залишатися безпечними, якщо знати міру і контролювати власну поведінку.

Але як домогтися цього контролю? Головне не перестаратися. Тобто, якщо ви взяли улюблену коробку цукерок, то не потрібно з’їдати все відразу. Обмежтеся парою штук. Це і є Лагом.

Пам’ятайте про це простий принцип, щоб допомогти самому собі знайти баланс. Якщо ми всі зможемо знайти для себе «потрібну кількість», то ми точно не допустимо прикрих помилок.

Звичайно, варто зробити застереження: Лагом не поширюється на все. Ця філософія не служить виправданням для вбивств, але може бути використана для організації спонтанної відпустки. Кожен з нас може дозволити собі що-небудь, не переходячи за кордону. Все може бути в міру добре.

Лагом – це спроба відшукати межу між тимчасовими слабкостями й шкідливими звичками. Йдеться про визнання того, що чогось уже досить, інакше воно принесе шкоди організму.

Латте з льодом і шматочком торта, швидше за все, принесе нам радість. Але якщо ви будете собі дозволяти подібне по кілька разів на день, то незабаром скажете «привіт» вгодованим ручкам і подвійному підборіддя. Мабуть, це не зробить вас щасливими.

Навіть найпрекрасніші речі в житті можуть заподіяти біль. Принцип Лагом допомагає утриматися від спокуси й тримати своє життя під контролем. Все це гарантує те, що наші слабкості не перетворяться для нас в постійне джерело болю.

Як сказав Демокріт: «Позбавтеся поміркованості, і найбільші задоволення принесуть найбільший біль».

Для шведів Лагом – це стиль життя. Це дійсно проста філософія, а тому вона так ефективна. Так що наступного разу, коли ви задумаєтеся над ще однією порцією піци, згадайте про Лагом. 

Сису

У той час як Хюгге робить більший акцент на насолоді простими речами в житті, Сису робить протилежне. Йдеться про наполегливість. А точніше, на здатності долати проблеми до тих пір, поки вони не будуть вирішені.

Цікаву інтерпретацію цієї філософії призводить Фінський університет:

«Це фінський термін, який приблизно перекладається як сила волі, рішучість, наполегливість і раціональне мислення, дія перед обличчям поточних негараздів».

Сису – це образ мислення. Це інший підхід до болю. Ідея полягає в тому, що навіть найсерйозніші життєві проблеми можна подолати, маючи твердістю, наполегливістю і завзятістю. Йдеться про мужність і рішучість, які знадобляться для вирішення труднощів.

Всі ми стикаємося з чорними смугами у своєму житті. Але багато людей, які знаходяться практично в безвихідне становище, тримаються і розв’язують свої проблеми. Згадайте безліч прикладів хворих на рак – не дивлячись на все, вони продовжують боротися за життя і цінувати кожну хвилину. І багатьом з них вдається зцілитися.

Сису – це не тільки боротьба, але і завзятість, навіть коли шанси явно проти вас.

Емілія Лахті з університету Аолто в Гельсінкі пише:

«Це особлива річ, призначена для особливо складних моментів. Коли ми відчуваємо, що підійшли до краю і досягли меж наших можливостей. Можна сказати, що Сису – це рушійна енергія».

По правді кажучи, ви можете і не підозрювати, наскільки хоробрі в глибині душі. Навіть за часів важких випробувань або ситуацій, з якими ви ніколи раніше не стикалися, ви в змозі знайти в собі сили, щоб впоратися з ними.

Сису закликає відшукати ці резерви. Повірити у свою внутрішню силу. Продовжувати рухатися вперед. Це вчить нас тому, що немає нічого неможливого. Досить лише повірити в себе.

Хюгге – це філософія насолоди простими життєвими речами. Лагом – це помірна насолода ними. А Сису – це здатність залишатися стійким навіть у найскладніші часи. Всі разом це утворює три простих принципу життя, які роблять народи Скандинавії дивно щасливими. І кожен з нас може перейняти цей корисний досвід.

джерело


Сподобалось? Поділіться зі своїми друзями!
0
0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Зображення
Фото або GIF
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Мем
Створення мему з власного зображення
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif